Zwycięzca odbiera nagrodę z rąk Pani Dyrektor

W dniu 19.12.2019r. w naszej szkole odbyły się  I Świąteczne zawody rekreacyjno – sportowe, polegające na zdobywaniu przez uczniów punktów na poszczególnym stacjach. Np. rzuty do celu, zbieranie nakrętek, rzuty kostkami, obieganie ławki, przeciąganie liny itp. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z klas 3 – 6, a klasy 7 i 8 pomagały w organizacji zawodów.

Uczeń z  klasy V, Bartłomiej Janusz zajął I miejsce zdobywając 30 punktów, na II miejscu znalazł się Sebastian Świder z klasy VI (29pkt) , III miejsce przypadło Karolowi Kazimierczakowi z klasy VI (25pkt). Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Marta Grochot, gratulując udziału w zawodach i worowej postawy uczniom.

Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego poznają nowe formy rekreacji takie jak: fitness, elementy samoobrony, judo, boks, gimnastyka, rugby,  piłka chińska, zabawa „papier, kamień, nożyce”, rolki  i wiele innych aktywności sportowych. Dzięki czemu mogą sprawdzić swoje siły i możliwości na różnych frontach.

Trzeba pamiętać, że sport daje nam więc wiele korzyści zdrowotnych, polepsza nasz nastrój, pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę, a nawet poprawia naszą zdolność komunikowania się w grupie. Kształtuję nasz charakter. Każdy z nas jest inny, każdy ma inną osobowość, inne zainteresowania i upodobania. Mimo to w kwestii sportu każdy może znaleźć coś dla siebie. Naprawdę warto, a więc do dzieła!

Tags:

Komentarze zablokowane

Skip to content