Uczniowie podczas przedstawienia

W styczniu świętujemy Dzień Babci i Dziadka. To świetna okazja, żeby wnuczętom w każdym wieku przypomnieć, jak ważni są ci członkowie rodziny. Wiele rzeczy by się bez ich wsparcia nie udawało, a czasami o tym zapominamy. Zawsze są obok, mają czas, pomogą, doradzą, wesprą pysznym obiadem i dobrym słowem.  Bez dziadków ani rusz!

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Zabierzowskiej przygotowały dla swoich dziadków w prezencie występ artystyczny. Przygotowania trwały intensywnie już od tygodni. Zaproszenia, podarunki, dekoracje i w końcu sam występ to efekt wielu godzin pracy dzieci i nauczycieli. Patrząc na miny zachwyconych dziadków, było warto. 10 stycznia goście obejrzeli jasełka w wykonaniu uroczych, a przy tym bardzo profesjonalnych przedszkolaków. Tradycyjna historia narodzin Dzieciątka Jezus została tutaj połączona z elementami regionalnymi. U żłóbka pojawił się sam Smok Wawelski z owieczkami, a także Lajkonik. Świetnie zatańczony został krakowiak. Całości towarzyszyły dźwięki kolęd w wykonaniu wyjątkowo w tym dniu grzecznych chórów anielskich. Najmłodsze dzieci naszej społeczności szkolnej bardzo odważnie i po mistrzowsku zaprezentowały się swoim dziadkom na scenie. Wzruszeniu towarzyszyła duma z takich już dużych wnucząt.

Zgodnie z noworoczną tradycją odwiedzili nas także kolędnicy – dzieci ze świetlicy szkolnej. Była to okazja do wspólnego kolędowania wszystkich zgromadzonych. Uczniowie z klas I-III złożyli dziadkom piękne życzenia i podziękowali z całych swoich dziecięcych serduszek za miłość, cierpliwość i poświęcany czas. Uroczystość zakończył pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie naszym miłym gościom. Każdy wie, że Babcia i Dziadek są zawsze niezawodni i tym razem również o tym dowiedli. Zapraszamy za rok.

Jolanta Kosała

Komentarze zablokowane

Skip to content