Plakat - Google Classroom

Rozpoczynamy wdrożenie e-nauczania za pomocą usługi Google Classroom.

Każdy uczeń naszej szkoły z klas IV-VIII posiada własne konto pocztowe w domenie szkolnej np. tnowak@spwz.pl, po zalogowaniu się tym kontem do gmail – na stronie gmail.com na koncie pocztowym znajdują się zaproszenia dla uczniów do dołączenia do nauki z poszczególnych przedmiotów. Prosimy aby uczniowie zapisali się do klas i brali aktywny udział prowadzeniu zajęć przez internet.

W kolejny dniach mogą pojawiać się nowe zaproszenia i proszę systematycznie dołączać się do zajęć.

Do usługi Classroom, można też przejść, po zalogowaniu się do konta pocztowego,  przez ikonkę Aplikacje Google w prawym górnym rogu okna przeglądarki i tam przeglądać swoje przedmioty i zamieszczone w nich materiały i zadania.

Przypominam, że uczniowie klas V-VIII wielokrotnie korzystali z usług google na zajęciach informatyki i korzystanie z Classroom nie powinno im sprawić większych trudności. Uczniowie obecnych klas VII i VIII korzystali już na lekcjach historii w młodszych klasach z tej usługi, więc nie powinni mieć żadnych trudności.

Jeśli ktoś nie pamięta hasła to swojej skrzynki w domenie szkolnej – proszę o kontakt na jjasonek@spwz.pl lub przez Librusa.

Jerzy Jasonek

Tags:

Komentarze zablokowane

Skip to content