fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Biała szkoła w Porębie Wielkiej

Biała szkoła w Porębie Wielkiej
2018-02-28

Biała szkoła w Porębie Wielkiej

Rok szkolny 2017/18  Wycieczki szkolne i zielone szkoły 
  • Jasonj

W poniedziałek 5 lutego wybraliśmy się do Poręby Wielkiej. Kilka minut po ósmej wyjechaliśmy z Woli Zabierzowskiej. Na miejsce dotarliśmy około dziesiątej. W Domu Wczasów Dziecięcych przywitały nas bardzo miłe panie wychowawczynie. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Rozpakowaliśmy walizki. Po obiedzie udaliśmy się na spacer po okolicy. Starsze dzieci wybrały się na Starmachowski Groń. Podziwiały panoramę Gorców i Beskidu Wyspowego. Młodsi uczestniczy zwiedzili goszczącą nas miejscowość. Panie przybliżyły nam historię Poręby Wielkiej. Wieczorem czekała na nas niespodzianka-wieczór karaoke. Każda grupa miała okazję zaprezentować swoje talenty muzyczne.

        Następnego dnia braliśmy udział w zajęciach muzycznych. Po śniadaniu udaliśmy się na wycieczkę na zbocze Witowa - Stramówkę. Po południu dzieci rywalizowały w olimpiadzie sportowej. Po kolacji odwiedził nas przedstawiciel Gorczańskiego Parku Narodowego. Pan dr Jan Loch opowiedział nam o florze i faunie w Gorczańskim Parku Narodowym, przybliżył kulisy pracy w parku. Prelekcji towarzyszył pokaz pięknych zdjęć i filmów.

        W środę po śniadaniu braliśmy udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Do naszej dyspozycji była sala gimnastyczna, siłownia, bilard oraz piłkarzyki. Po południu pojechaliśmy na lodowisko do oddalonej o kilka kilometrów Mszany Dolnej. Lodowa tafla okazała się przyjazna zarówno dla tych, którzy doskonalili swoje umiejętności, jak i dla tych, którzy stawiali pierwsze kroki. Nie obyło się bez upadków. Czasem przydała się koleżeńska pomoc. Zadowoleni wróciliśmy na kolację.

        Następnego dnia zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy do Zakopanego. Nasz pobyt w zimowej stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania zimowego parku rozrywki. Snowlandia znajduje się pod skocznią, w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy śnieżny zamek. Spacerowaliśmy korytarzami labiryntu, który został zbudowany z lodowych bloków. Niektórym z nas pokonanie krętych korytarzy i ślepych zaułków zajęło kilkadziesiąt minut. Z parku rozrywki udaliśmy się do Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałbińskiego. Mieliśmy okazję zapoznać się z florą i fauną regionu Tatr, a także dowiedzieć się, jak wyglądało życie mieszkańców Podhala w typowej góralskiej chacie. Kolejnym punktem naszego programu był spacer po Krupówkach. Późnym popołudniem wyjechaliśmy do Poręby Wielkiej. Po kolacji zostaliśmy zaproszeni na dyskotekę połączoną z konkursem tańca.

        W piątek na pożegnalnym apelu podsumowaliśmy nasz pobyt, a najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali dyplomy za zdobyty miejsce oraz drobne upominki. Po obiedzie wyjechaliśmy do Woli Zabierzowskiej.