fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Czytelniczo-sportowy Dzień Dziecka

Czytelniczo-sportowy Dzień Dziecka
2018-06-08

Czytelniczo-sportowy Dzień Dziecka

Rok szkolny 2017/18  Uroczystości szkolne  Biblioteka szkolna 
  • Jasonj

W naszej szkole dzień 8 czerwca to był  dzień czytelniczo-sportowy.

W części czytelniczej uczestniczymy w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja ta stawia sobie za zadanie ilościowe ustanowienie  rekordu w czytaniu w jednym czasie i o tej samej godzinie tj. 10.00.Właśnie w całej Polsce tysiące uczniów, nauczycieli rodziców zaproszonych gości brało  udział w takiej akcji. Cieszymy się, że naszą akcję uświetnili: gość honorowy  pisarka  P. Roxana Wojtas- Tabiś, dyr. do spraw  edukacji P. Wiesław Bobowski, sołtys naszej wsi P. Wiesław Garncarz oraz rodzice.

Każdy z uczestników przyniósł książkę, którą  czytał przez kilka minut. Fakt ten  został fotograficznie  udokumentowany. Zdjęcie zostało wysłane do Warszawy do głównego pomysłodawcy akcji tj. Redakcji miesięcznika ”Biblioteka w szkole”, gdzie weźmie udział w konkursie o nagrody książkowe dla biblioteki szkolnej.

Inną formą promowania czytelnictwa podczas naszej akcji była promocja książek, czy też ich fragmentów  za pomocą technik teatralnych twz. booktoking. Uczniowie  w przepięknych strojach odpowiadającym danej epoce przedstawili „Zemstę”, Krzyżaków ” i „Pana Tadeusza”.

W kolejnym etapie sami też podjęli się trudu warsztatu pisarskiego, pisząc wiersze nt.” Korzyści wypływające z czytania”. Z pośród  piętnastu wierszy jury ex quo  przyznało trzy pierwsze miejsca  dla: Karola Sabaka  z klasy IV, Wojtka Stefanka z kl. IV i Nikoli Ptak z klasy VI. Uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi.

Po części artystycznej odbyło się spotkanie z Panią pisarką Roxaną Wojtas-Tabiś, która w swojej prelekcji uczniom klas IV-VII  przybliżyła swoją twórczość z dziedziny fantasty. W tym czasie uczniowie klas od maluszków do klasy III uczestniczyli w zajęciach plastycznych pod okiem P. plastyk- Marii Strzelec. 

Po tej części odbyły się konkurencje sportowe, a na koniec miły poczęstunek.

Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili i ucztowali a to dzięki hojności sponsorów, którym serdecznie tą drogą dziękujemy. 

Helena Dziura