fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Mistrzowie kodowania - rozpoczynamy

Mistrzowie kodowania - rozpoczynamy
2016-10-05

Mistrzowie kodowania - rozpoczynamy

Rok szkolny 2016/17  Mistrzowie kodowania 
  • Admin

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu rozwijającego umiejętności programowania wśród uczniów - Mistrzowie Kodowania. Program jest projektem firmy Samsung, do którego już od kilku lat zapraszane są szkoły z całej Polski. W tym roku szkolnym odbędzie się IV edycja w której udział wezmą również nasi uczniowie.

W tym roku szkolnym do udziału w programie zapraszam chętnych uczniów z klasy V i VI, choć pojedycze zajęcia z programowania przewiduję również dla uczniów klasy III i IV. Zabawę z programowanie rozpoczniemy od języka Scratch, który w łatwy i intuicyjny sposób pozwala tworzyć bardzo efektowne aplikacje. Zajęcia dla uczniów klas V-VI będą składać się z przynajmniej 16 lekcji dodatkowych podczas, których będzie poznawać możliwości Scratcha, będzie tworzyć proste animacje, ale również gry logiczne i zręcznościowe.

Oprócz lekcji z uczniami zostanie uruchomiony kanał na youtubie na którym będę zamieszczał filmy z rozwiązaniem problemów, którymi będzie zajmować się na zajęciach, kanał będzię przeznaczony dla osób nieobecnych na zajęcia, ale również dla tych, który będą chcieli utrwalić sobie tematykę zajęć. Między zajęcia do wykonania będą zadania wykorzystujące umiętności przerobione na zajęciach.

Na zakończenie programu odbędzie się konkurs w którym wyłonimy Mistrza Programowania i rozdamy nagrody dla najlepszych.

Zapraszam do udziału w zajęcia.

Galeria zdjęć