fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Wielka Liga Czytelnicza”

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy  „Wielka Liga Czytelnicza”
2017-03-13

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Wielka Liga Czytelnicza”

Rok szkolny 2016/17  Biblioteka szkolna 
  • Admin

W ramach promowania czytelnictwa, kształtowania nawyku czytania i zdobywania wiedzy, uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym  „Wielka Liga Czytelnicza”. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Wielka Liga” oraz Szkoła Podstawowa  nr 1 w Katowicach.

            Trzynaścioro uczniów z z naszej szkoły ma już za sobą pierwszy etap konkursu, tj. zdobyli zaliczenia/sprawności  z  trzynastu przeczytanych książek. Zaliczenia polegały na cyklicznym trwającym od października do marca, rozwiązywaniu testów dot. treści książki lub jej fragmentów.

Uczestnicy I etapu:

z kl. II-III : Bartłomiej Janusz, Krzysztof Machaj, Ania Hajduk, Weronika Jaworska, Matylda Micka, Karol Sabak, Kacper Sabak, Wojtek Stefanek, Marcelina Zaleńska,

z  kl. IV-VI: Kacper Makola, Kuba Maślaniec, Hubert Maciejak, Oskar Pajdzik.

            Zgodnie z wymogami konkursu do półfinału może  przejść tylko  po troje uczniów z klas II-III i IV-VI, którzy w kolejnym teście kwalifikacyjnym zdobyli najwyższą liczbę punktów.

I tak do półfinału przechodzą :            

z klas II-III Anna Hajduk, Kacper Sabak, Marcelina Zaleńska,

z kl. IV-VI; Oskar Pajdzik, Hubert Maciejak i Kacper Makola.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy , a  laureatom życzymy powodzenia w zmaganiach wojewódzkich, które odbędą się 21 kwietnia.

Helena Dziura

Galeria zdjęć