fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Rowerowe zakończenie roku szkolnego

Rowerowe zakończenie roku szkolnego
2018-06-21

Rowerowe zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2017/18  Rowerem po zdrowie 
 • Jasonj

Ten rok szkolny był w naszej szkole wyjątkowo "rowerowy". Już od końca września prowadziliśmy konkurs dla uczniów, pracowników i rodziców pod hasłem "Rowerem po Zdrowie!". W celu uczestnictwa w konkursie należało się zapisać do niego przez nasz szkolnym system wycieczkowy - taka mała lokalna STRAVA:), a następnie systematycznie notować przejechane kilometry. Rywalizacja toczona była w kategorii uczniów, dorosłych oraz grupowo w kategorii klas (najwięcej km na ucznia).

Od kwietnia w ramach naszej szkolnej rywalizacji, był prowadzony dodatkowo konkurs o tytuł "Mistrza wiosny". W sumie do konkursu zgłosiło 36 uczestników z czego 32 aktywnie notowało swoje przejazdy. W dniu zakończenia konkursu (20 czerwca) nasz systemowy licznik pokazywał:

 • 2098 wycieczek
 • 25 594,63 przejechanych kilometrów
 • 40 dni 1 godzina i 56 minut spędzonych na rowerze przez wszystkich uczestników konkursu.

Taki całoroczny wysiłek wymagał nagród:) Dwie firmy z Niepołomic ITT-Solutions i Sieć Aptek Zdrowe Ceny ufundowały nagrody rzeczowe w postaci liczników rowerowych na najlepszych uczniów, Urząd Miasta i Gminy Niepołomice wsparł nas gadżetami związanymi z turystyką i z naszym miastem, które otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Natomiast Szkoła Podstawowa w Woli Zabierzowskiej ufundowała statuetki na zwycięzców i puchar dla najlepszej klasy.

Oto końcowe wyniki naszego konkursu:

Najlepsza klasa - IV (6 aktywnych uczestników 627,11 km/ucznia)

Najlepsi rowerzyście w kategorii uczniowie:

 • Wiktoria Pajdzik (kl III) - 1450,25 km
 • Olaf Pajdzik (kl IV) - 1340,99 km
 • Oskar Pajdzik (kl VII) - 1265,74 km
 • Mateusz Przewoźnik (kl IV) - 1069,50 km

Licznikami rowerowymi nagrodziliśmy również uczniów, którzy pokonali ponad 500 km: Jagoda Puchalska (kl. V), Weronika Jaworska (kl IV), Anna Hajduk (kl IV) i Kacper Makola (kl V).

Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce w kategorii dorosłych. Tu co prawda nie przewidywaliśmy nagród, ale ostatecznie najlepsi dostali statuetki i drobne upominki ufundowane przez UMiG Niepołomice. Oto lista najlepszych w kategorii osób dorosłych wraz z imponującymi wynikami:

 • Sebastian Pajdzik - 4 854,47 km
 • Piotr Zioło - 3 616,65 km
 • Jerzy Jasonek - 2 754,58 km
 • Grażyna Pajdzik - 2 260,57 km
 • Krzysztof Nowak - 1 866 km 

W rywalizacji osób dorosłych aktywnie wzięło udział 9 osób, które łącznie pokonały aż 16 728,99 km co dało 1286 km na każdego uczestnika.

Dziś rozdawaliśmy również nagrody w konkursie "Rowerowy Maj" - konkurs ten organizowany przez Gminę Niepołomice z pomysłu Miasta Gdańsk, które zaprasza innego polskie miasta do tej ogólnopolskiej rywalizacji. Tu zasady były trochę inne, każdy uczeń i pracownik szkoły, który w maju przyjechał do szkoły (pracy) na rowerze zdobywał punkt dla siebie oraz punkt dla klasy i dla szkoły. Jak już wcześniej informowaliśmy nasza szkoła wykazała się najwyższą frekwencją rowerową w całej Gminie i wygrała w rywalizacji szkół. Dziś nadszedł czas na nagrody indywidualne, wśród naszych uczniów i pracowników aż 27 osób miało 100% frekwencje w maju (18 razy ) i wszyscy ci uczestnicy otrzymali złoty medal i grę planszową. Dla uczestników, którzy opuścili 1 lub 2 przejazdy w maju, były medal srebrne, a medale brązowe otrzymali uczestnicy z maksymalnie z 3 dniami "rowerowej" absencji.

Kategorii klas zdecydowanie zwyciężyła klasa I - 96% frekwencja, II miejsce zajęła klasa IV - 78,4%, a trzecie miejsce wywalczyła klasa V - 76,1%.

Konkursy zakończone, już jutro koniec roku, ale my nie przestajemy jeździć i już od 1 lipca zapraszamy do rywalizacji o tytuł Mistrza wakacji - tym razem nie przyznajemy nagród rzeczowych, ale myślę, że wyzwanie warto podjąć. Zapraszamy!

Jerzy Jasonek