fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne
2018-12-21

Spotkanie wigilijne

Rok szkolny 2018/19  Uroczystości szkolne 
  • Jasonj

    Cała społeczność szkoły spotkała się 21 grudnia, aby rozpocząć radosne świętowanie Narodzenia Syna Bożego. Po wigiliach klasowych z wychowawcami, próbę zmierzenia się z tematem Wcielenia Jezusa podjęli uczniowie klas: trzeciej, szóstej, siódmej i ósmej oraz wychowankowie  przedszkola.

      Podczas przedstawienia przypomnieliśmy prawdę, że człowiek przez dziesiątki lat jest z natury otwarty na Stwórcę, w nim szuka nasycenia. Bóg nowonarodzony widzi cały łańcuszek spraw i ludzi. Nie obce są mu losy pary narzeczonych,  syberyjskiego zesłańca, warszawskiego powstańca, góralskiej rodziny czy współczesnego emigranta. Każda z postaci, ze wzrokiem utkwionym w żłóbek wierzy, że Bóg jest dobry, mimo że często bieda, trud czy czas wojny boleśnie dotyka. Cieszmy się zatem z obfitego świętowania tu i teraz, mając w pamięci szacunek do tworzących wolną Polskę pokoleń. 

     Spotkanie na sali gimnastycznej zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem kolęd, a Pani Dyrektor wszystkim obecnym złożyła najlepsze życzenia świąteczne.

Maria Rusin