fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Szkolny konkurs Ponga

Szkolny konkurs Ponga
2017-01-10

Szkolny konkurs Ponga

Rok szkolny 2016/17  Mistrzowie kodowania  Konkursy 
  • Admin

Zapraszamy wszystkich uczniów na szkolny konkurs Ponga. Jest to gra komputerowa, którą w ramach zajęć nauki programowania przygotowali uczniowie klasy V i VI. Tworząc grę wzorowaliśmy się na pierwszej grze video wydanej w roku 1972 przez firmę Atari.

Gra miała być symulacją tenisa stołowego, ale możliwości graficzne komputerów w tamtym okresie były tak niskie, że gra składała się kwadracika latającego po ekranie i dwóch prostych, którymi należało odbijać tą "niby" piłeczkę. Mimo tych ograniczeń, gra okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się olbrzymią popularnością.

Napisany przez nas Pong jest ulepszoną wersją tej historycznej gry. Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy, co czyni ją idealną do przeprowadzenia turnieju. Nasza wesja umożliwia również grę z komputerem, dzięki temu można trenować do turnieju.

Turniej odbędzie się 20 lutego

Grę znajdziecie >>> tu, okres ferii możecie, więc wykorzystać na treningi, a po feriach zapraszam na turniej. Będziemy grać systemem pucharowym do dwóch zwycięstw, wygrywający przechodzi do następnej rundy.