fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Wizyta strażaków

Wizyta strażaków
2018-05-11

Wizyta strażaków

Rok szkolny 2017/18  Profilaktyka i bezpieczeństwo 
  • Jasonj

Praca strażaka jest bardzo trudna, wymaga odpowiedzialności i ogromnej odwagi – takie wnioski wyciągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Zabierzowskiej po spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Co roku po sąsiedzku zapraszają wszystkich uczniów na spotkanie przybliżające ich pracę. Jest to dobra okazja do rozmów i przypomnienia zasad zachowania się w wypadku pożaru i udzielania pierwszej pomocy.

Tym razem strażacy z Woli Zabierzowskiej zawitali także do naszych najmłodszych dzieci – do „Klubu pod Bociusiem” oraz przedszkolnej grupy 3 i 4-latków. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały poszczególne stroje i wyposażenie. Starsze odwiedziły także remizę, a potem wzięły udział zaimprowizowanym pokazie gaszenia pożaru. Do strażaków z Woli Zabierzowskiej dołączyli ochotnicy z OSP w Podłężu ze wspaniałym pojazdem. Jak zwykle przygotowano atrakcje dla wszystkich uczniów, każdy z nich mógł spędzić chwilę w kabinie samochodu i spróbować sił gasząc pożar miasteczka smerfów. Tak przygotowane spotkanie z pewnością przysporzy naszym strażakom w przyszłości wielu nowych ochotników.

Serdecznie dziękujemy za świetnie przygotowane i przystępne dzieciom zajęcia oraz wszelkie atrakcje. Z przyjemnością obserwowaliśmy młodych ludzi, którzy poświęcają swój czas, aby pomagać innym i chcą zarazić swoją pasją kolejne pokolenie.

Jolanta Kosała – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Galeria zdjęć