Zawody sportowe

2020-09-17

• Jolanta Kosała

SZKOLNE ZAWODY BIEGOWE

W dniu 16.09.2020r. w szkole w  Woli Zabierzowskiej odbyły się szkolne zawody sportowe w biegach. Trasa wokół szkoły miała długość 300m.  Na starcie stanęli uczniowie klas I-IV i V-VIII. Zawodom towarzyszył prawdziwy doping kibiców, którzy motywowali do biegu swoich kolegów i koleżanki. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i mieli okazję aktywnie oraz radośnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

W kategorii dziewczynek klas I-IV  na pierwszych trzech miejscach rywalizację ukończyły: Urych Nikola, Maciejak Natalia, Ptak Alicja, a wśród chłopców zwyciężył: Błażej Wymazała, drugie miejsce zajął Adam Harabasz, a trzecie Jakub Musiał.

W kategorii dziewcząt klas V-VIII  na podium stanęły uczennice klasy siódmej: Hajduk Anna, Hardyn Natalia, Fraś Natalia. Zacięta rywalizacja miała miejsce wśród chłopców , którzy o miejsca walczyli do samego końca. Alan Duda z klasy ósmej  pokonał o włos Huberta Nawalanego z klasy siódmej, a tuż za nimi uplasował się Karol Kaźmierczak z klasy siódmej.

Na samym końcu przeprowadzono konkurs sztafet mieszanych 4x300 (2 chłopców, 2 dziewczynki z jeden klasy). Najlepsza okazała się klasa siódma, w której to skład wchodzili: Jakub Pasich, Natalia Fraś, Sabak Karol, Ania Hajduk. Uzyskany czas to  4 min 30s i  jest to nowy rekord szkoły.

Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy i  nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i  zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.